paní Dolejšová

Nová řidička autobusu ZDAR, a.s.

Jako malá jsem se chtěla starat o koně, teď jich mám několik pod kapotou

  • jako malá jsem se chtěla starat o zvířata, hlavně o koně

  • vystudovala jsem zdravku

  • po mateřské jsem pracovala v továrně, ale nebylo to ono

  • na ÚP mi byla nabídnuta rekvalifikace a tak jsem si řekla, že to zkusím

  • práci řidiče profesionála znám od přítele

  • jednou bych chtěla usednout za volant kamionu

paní Dolejšová

paní Dolejšová

Jako malá holka jsem ráda malovala, četla, měla jsem ráda zvířata a přála jsem si mít takovou práci, abych se o ně mohla starat. Ale jak už to tak bývá, nakonec jsem vystudovala zdravku a můj sen zůstal snem.

Ve zdravotnictví jsem chvíli pracovala, ale po mateřské jsem se k ní již nevrátila. Nastoupila jsem jako dělnice do továrny, ale po čase jsem z ní odešla.

Na Úřadu práce ve Žďáře nad Sázavou mi nabídli zúčastnit se setkání se zástupci firmy ZDAR, která na úřad pravidelně dochází ohledně nabídek práce pro nové zájemce. Na schůzku jsem zašla a po krátkém rozhovoru s paní Pečinkovou a panem Havlíkem bylo rozhodnuto.

Zažádala jsem o rozšíření řidičského oprávnění na skupinu D a průkaz profesní způsobilosti a úřad práce mi vyšel vstříc. Autoškola mě bavila a navíc bylo fajn, že jsme tam byly hned dvě ženy a ne náhodou nyní obě pracujeme na ZDARu.

Autobus řídím půl roku a práce mě baví. Hlavně to, že jsem v kontaktu s lidmi a nemusím být nikde zavřená. I mému synovi se líbí, že maminka řídí autobus. Rád se se mnou sveze kdykoli je to jen možné a myslím, že je na svoji mámu pyšný. Ze začátku jsem se bála reakce lidí a je pravda, že někteří se tvářili nedůvěřivě. Nyní už jsou to ale staří známí a myslím, že se mnou jezdí rádi.


Vzdělání

  • Střední zdravotnická škola (obor zdravotní sestra)

Předchozí zaměstnání

  • ve výrobě, továrna Žďár nad Sázavou

Proč mě tohle místo baví?

Můj dědeček vždycky říkal, že jsem měla být klukem. Ať jsem si sedla za volant kteréhokoli auta, vždycky jsem ho dobře ovládala. A tak nakonec řídím autobus. Už teď ale pokukuji po práci řidičky kamionu. Díky dotaci z Úřadu Práce si nyní budu rozšiřovat řidičské oprávnění na skupinu E a kdo ví…?