pan Vyletěl

Nový řidič kamionu ZDAR, a.s.

Vždycky jsem chtěl pracovat jako řidič

  • pracoval jsem ve strojírenské firmě jako vazač a taky jako jeřábník

  • zjistil jsem, že pracák platí řidičáky, ale jen část, s financováním sk. E mi pomohl ZDAR

  • dělám práci, co jsem vždycky chtěl dělat

  • jsem spokojený s výdělkem i stylem života kamióňáka

pan Vyletěl

pan Vyletěl

Být řidičem jsem si přál už jako malý kluk. Po škole jsem se ale ocitl na ZĎASe, kde jsem pracoval jako jeřábník či jako vazač. Práce mi nevadila, ale stále jsem přemýšlel nad tím, jak získat potřebná řidičská oprávnění, abych mohl usednout za volant kamionu. Řidičáky pro profesionální řidiče jsou v dnešní době drahá záležitost a málokdo si může dovolit jejich financování, zvlášť když je ve věku, kdy potřebuje financovat bydlení a další věci spojené se vstupem do dospělosti.

Při zvažování všech možností jsem narazil na variantu rozšíření řidičáků prostřednictvím rekvalifikaci na Úřadě Práce. Ten, pokud má člověk domluvené zaměstnání, může přispět nemalou částkou. Rozjel jsem koloběh jednání jednak na Úřadě práce ve Žďáře nad Sázavou a také na firmě ZDAR, kterou jsem si jako velkou místní firmu vybral coby svého potenciálního zaměstnavatele.

Na obou stranách mi nabídli pomocnou ruku. Úřad práce mi umožnil rozšíření řidičského oprávnění na skupinu C a jejich prostřednictvím jsem si také pořídil průkaz profesní způsobilosti. Firma ZDAR mi potom pomohla s Ečkem.

Super bylo, že jsem nemusel čekat až ukončím autoškolu a obdržím všechna potřebná řidičská oprávnění, abych mohl začít pracovat. Firma ZDAR mi umožnila pracovat okamžitě. Nastoupil jsem jako řidič do 3,5 t na rozvozu kusových zásilek. Na stejném pracovišti jsem pak v zaučování pokračoval jako řidič kamionu. Nyní, půl roku od zahájení celého koloběhu, jsem řidič kamionu. Konečně dělám svoji vysněnou práci.


Vzdělání

  • Výuční list

Předchozí zaměstnání

  • jeřábník a vazač ve strojírenské firmě, Žďár nad Sázavou

Proč mě tohle místo baví?

Dělám práci, kterou jsem chtěl vždycky dělat. Jezdím si po světě a vydělávám slušný peníze. Změna je život a to se mi líbí!