pan Nykodým

Nový řidič autobusu ZDAR, a.s.

Konečně dělám práci, kterou jsem hledal a taky jsem každý den doma s rodinou

  • jezdil jsem s kamionem, ale chtěl jsem být víc doma s rodinou

  • odešel jsem pracovat do železáren jako brusič

  • práce brusiče mi nevadila, ale nelíbilo se mi prostředí

  • ZDAR mi pomohl s rozšířením řidičského oprávnění na autobus

  • mám různou pracovní dobu, vždy je to o domluvě se zaměstnavatelem a to mi vyhovuje

pan Nykodým

pan Nykodým

Poprvé jsem usedl za volant většího auta jako řidič kamionu. Byla to dobrá práce a měl jsem ji rád, ale po čase mi začalo vadit, že nemůžu trávit čas s rodinou. A tak jsem se začal porozhlížet po takové práci, která by mi umožnila být víc doma, věnovat se manželce a dětem. Brzy jsem našel uplatnění jako brusič v železárnách. I tato práce mě bavila. Bylo to jiné než sedět celé dny za volantem a doma se objevit jednou za čas, vyměnit tašku a zase jet do světa.

Po nějaké době mi ale začalo docházet, že v prostředí, ve kterém trávím většinu dne, není takové, v němž chci strávit zbytek svého života. A také jsem si čím dál více uvědomoval, že takto těžkou práci nebudu moci dělat celý život. Přemýšlel jsem, co dál a v té době jsem si všiml reklamy v autobuse, která hlásala, že firma ZDAR přijme řidiče autobusu a dokonce je ochotná pomoci zájemcům s financováním rozšíření řidičského oprávnění, což vůbec není laciná záležitost.

Volba byla jasná. Hned jsem kontaktoval pana Kaňku, který má na starost autobusovou dopravu na bystřicku a pak už to šlo ráz na ráz. Nastoupil jsem do autoškoly Vysočina a hned po obdržení nového řidičáku začal jezdit jako řidič autobusu.

Jako malý jsem chtěl být popelářem, policistou nebo hasičem. Od svého snu jsem se nyní dostal k práci řidiče autobusu, která mě nikdy nenapadla. Přitom je to přesně taková práce, jakou jsem vždycky hledal. Líbí se mi jak je rozmanitá. Každý den zažívám nové věci, navštěvuji nová místa a potkávám nové lidi. Někteří jsou příjemní, jiní o něco míň, ale i to k mé práci patří.


Vzdělání

  • Výuční list

Předchozí zaměstnání

  • brusič v železárnách

  • řidič nákladního automobilu

Proč mě tato práce baví?

Důležité pro mě je to, že mohu trávit čas se svojí rodinou a ve volném čase se věnovat svým koníčkům. Zaměstnavatel mi vychází vstříc v rozvržení pracovní doby. Není problém se domluvit, když si potřebuji něco zařídit a ani na peníze si nestěžuji. Být řidičem autobusu mě prostě baví.